شروع دوره تخصصی شاخص های کلیدی عملکرد آریانا

2595-KPI aryana

امروزه بازارهای جهانی، منطقه‌ای و حتی محلی، بازارهایی به شدت رقابتی و در حال تغییراند. به همین دلیل شرکت‌ها و سازمان‌های مرتبط به این بازارها، به طور پیوسته نیازمند بهبود عملکرد و افزایش بهروری خود مطابق با این تغییرات هستند. اما آیا بدون بهره‌گیری از یک سیستم مدیریت عملکرد مناسب، می‌توانیم درک درستی از سطح و میزان عملکرد مجموعه خود داشته باشیم؟ آیا اطمینان داریم که مجموعه ما در مسیر درستی قرار دارد؟ آیا عملکرد ما در سطوح و جنبه‌های مختلف، مطابق انتظارات ما در حال پیشرفت است ؟

“شاخص‌ کلیدی ارزیابی عملکرد”  ابزاری قدرتمند است که ما را در درک بهتر از میزان موفقیت سازمان و اطمینان از انطباق عملکردی آن با برنامه راهبردیمان، یاری می‌کند. بهره‌گیری از یک سیستم ارزیابی عملکرد جامع با استفاده از شاخص‌های کلیدی عملکرد، نقاط قوت و ضعف سازمان ما را در سطوح و جنبه‌های مختلف عملکردی آشکار می‌سازد. این امر امکان تخصیصِ بهتر منابع و امکانات را برای ما فراهم می‌کند اینکه برای مثال آیا ما باید در بخش‌های مرتبط به تولید سرمایه گذاری کنیم یا بازاریابی؟، و یا بهتر است در زمینه رشد و توسعه نیروی انسانی متخصص کار کنیم؟

چنین سیستمی بر رفتار کارکنان ما نیز اثرگذار خواهد بود و کمک می‌کند که کارکنان شناخت بهتری نسبت به تاثیر عملکرد خود در موفقیت سازمان داشته باشند، درک بهتری از اهداف کلان سازمان به دست آورند و در نتیجه نحوه عملکرد خود را مطابق با آن تغییر دهند. همچنین با بهره‌گیری از این سیستم، توزیع پاداش‌های سازمانی عادلانه‌تر خواهد بود که نتیجه آن رضایت کارکنان است. این سیستم به ما کمک می‌کند تا با استفاده از مجموعه‌ای متخصر و معتبر، اما کافی از اطلاعات، در خصوص راهبری بهتر مجموعه خود تصمیماتی درست اتخاذ کنیم. تجربه‌های موفق در سازمان‌های پیشرو در این زمینه نشان می‌دهد که مدیران با شناخت عوامل کلیدی موفقیت و تمرکز بر بهبود شاخص‌های کلیدی عملکرد مرتبط به آن‌ها، موفق به بهبود چشمگیر در عملکرد سازمان خود شده‌اند.

جهت ثبت نام و آشنایی بیشتر لطفا به این لینک مراجعه نمایید.