چگونه آینده را در حین بحران شکل دهیم؟

3095-Crisis-aryana

در طی سه سال اخیر انتظارات نسبت به آینده جهان شدیداً تغییر کرده است. بعد از رکود سال ۲۰۰۹ – زمانی که رشد سالانه به ۰٫۹ درصد رسید؛ انتظار می‏رفت بازارهای توسعه یافته برای برون رفت از بحران با وضعیت دشواری روبرو باشند و  اقتصاد جهانی با نرخ رشد آهسته‌ای به پیش رود.

البته بدتر از این هم ممکن بود. برای مدتی دنیا در لبه پرتگاه قرار داشت. اما نهایتا، بحران اقتصادی، بر خلاف آنچه در ۱۹۳۰ اتفاق افتاد، به یک ناامیدی بزرگ منتهی نشد بلکه بعدها در تاریخ از آن با نام بحران باشکوه یاد خواهد شد.

تلاش‏های هماهنگ دولت‏ها و بانک‏های مرکزی در جلوگیری از ایجاد بحرانی مشابه با دهه سی میلادی نقشی اساسی‏ داشت، اما واکنش افراد و شرکت‏ها مرحله‌های بعدی برون‌رفت بازار از این بحران را شکل خواهند‏ داد.

خوش‏بینی در زمان بحران

بدبینی نسبت به دهه آتی بسیار ساده است. دلایل بسیاری وجود دارد که ،حتی با وجود رشد اقتصادی در چین، هند، برزیل و سایر بازارهای در حال توسعه، روند رشد اقتصاد جهانی برای مدتی به آهستگی پیش رود.

شرکت‏ها و خانوارها سال‏ها، و دولت‏ها احتمالاً دهه‏ ها با کاهش قدرت مواجه‏اند. این داروی تلخ، مصرف و سرمایه‏ گزاری را کاهش خواهد ‏داد. کشورها در تلاش برای جلوگیری از افزایش بیکاری و همچنین در حمایت از کسب‏ وکار محلی در حال اجرای راهکارهای حمایت‏گرایانه‏ اند.  این اعمال سرعت جهانی شدن را کاهش خواهد ‏داد. و تنظیم‏ کنندگان بازار به نوعی بانک‏ها را تحت فشار قرار می‏دهند که این باعث کاهش اعتبارات و سرمایه ‏گزاری خواهد شد.  ما باید به درستی به این چالش‏ها و پیامدهای آنها نگاه کنیم. به علاوه، باید بدانیم که جهان امروز آماده تغییر و سرشار از فرصت‏های تازه است.
در حال حاضر محرک‏های اساسی رشد و توسعه از هر زمان دیگری در تاریخ قوی‏تراند. این محرک‌ها شامل تعداد زیاد افراد تحصیل کرده‏ و متخصص در جهان، جهانی شدن، ثبات سیاسی نسبی و سرعت رشد تکنولوژی هستند.

ده قدم برای تجارت به روش جدید

همیشه حرف زدن ساده‌تر از عمل کردن است، با این حال ده راهکار عملی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد سازمان‌تان را به مسیر رشد بازگردانید و در اسارت وضعیت موجود نمانید.

·         در مورد کارایی فعلی شرکت، تهدیدهای رقابتی و این که چرا بحران به شما صدمه زده است با خود صادق باشید. به سازمان‌تان برای تغییر و تحول، دگرگون ساختن وضعیت موجود، حذف ساختارهای قدیمی و کنار گذاشتن سنت‌هایی که از گذشته تاکنون در سازمان مقدس تلقی می‌شوند، شجاعت ببخشید.

·         برای سهام‏داران در بلندمدت ارزش ایجاد کنید. دستیابی به پیروزی‏های سریع و مقطعی خوشایند است، اما موفقیت پایدار حیاتی است.

·         تغییرات را با سرعتی سنجیده و معقول ایجاد کنید. سرعت تغییرات بسیار مهم است. توانایی تشخیص و وفق دادن سریع از مشخصه‏های اصلی پیروزی است.

·         به سازمان خود کمک کنید تا فرصت‏های موجود در تغییرات بازار را مشاهده کند. برای اینکه از اولین کسانی باشید که از این تغییرات استفاده می‏کند، از تحولات اخیری که در روش و نگرش مشتری‏ها ایجاد شده بهره بگیرید.

·         با کمک تحقیق و توسعه بر نوآوری‏ها تمرکز کنید تا بتوانید سرعت معرفی محصولات و خدمات جدید خود را  افزایش دهید.

·         مدل کسب و کار جدیدی ایجاد کنید. طرح‏ها و روش‏های کم هزینه را اجرا کنید، از تولید محصولات به سمت ارائه خدمات حرکت کنید، یا اساساً مجموعه فعالیت‏های خودتان را از نو بازسازی کنید.

·         با فرایند جهانی شدن هماهنگ شوید و بازارهای نوظهور در حال رشد را نه تنها به عنوان پایگاهی برای تولید محصولات، بلکه به عنوان بازاری برای فروش و مصرف مورد توجه قرار دهید.

·         با کاهش سرمایه گزاری، ادغام یا خرید دیگر شرکت‌ها، نقش فعالی در شکل‌دهی به صنعت خود ایفا کنید.

·         روش‏های سریع و قابل انعطاف را انتخاب کنید. به طور پیوسته تجربه کنید و خودتان را تغییر دهید.

·         قوی‏ترین تیمی که می توانید تشکیل دهید. شما باید به عنوان پیشرو، سرمشق و نمونه عمل کنید اما نباید انتظار داشته باشید که همه کارها را خودتان انجام دهید.

رشد در آینده به اراده ما برای تغییر در روش های قدیمی بستگی دارد. این کار قطعاً ساده نخواهد بود. این کار به بینش، شجاعت، اراده و اعتقادی راسخ نسبت به اینکه هر شخصی می تواند سرنوشتش را تغییر دهد، نیاز دارد. به عنوان یک فلسفه راهنما، خوشبینی بدبینی را مغلوب می کند. می‌توانیم با داشتن یک چشم انداز مثبت جمعی یا فردی به موفقیت برسیم.

منبع: بی‌سی‌جی پرسپکتیو

مترجم:مصطفی اکبر زاده